ترجمه مجموعه‌داستان «یالچین آبی» چاپ شد

منبع: مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه‌داستان «یالچین آبی» نوشته تولگا گوموشای نویسنده ترک به‌تازگی با ترجمه پونه شاهی توسط انتشارات آرادمان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های این‌نویسنده را با عناوین یالچین آبی، اسب آهنی، ننه دریا ، انتقام، پرنده آبی، بساط، بازگشت به خانه، اتاق تاریک، نازکشیدن، پری دریایی، گل‌فروش، احمد، چهار تا دوست، یوسف فیلسوف و زیر شیروانی شامل می‌شود.

تولگا گوموشای، معروف به نویسنده معاصر استانبول، سال ۱۹۷۲ میلادی متولد شد. در سال ۱۹۹۰ دوران دبیرستان را از مدرسه شبانه‌روزی آناتولی کادی کوی به پایان بردو پس از پایان دوره کارشناسی از دانشکده مدیریت کسب و کار استانبول، مدرک کارشناسی ارشد رشته پژوهش رفتار سازمانی از دانشگاه مرمره اخذ کرد. در سال ۲۰۰۱ نخستین رمان خود را با نام «۶ سال کامل در پانسیون» منتشر کرد. از گوموشای ۱۰ اثر تاکنون چاپ شده است.

آثار منتشر شده این‌نویسنده در ترکیه ده‌ها هزار نسخه فروش داشته است. در سال ۲۰۱۵ مستند «در شهر هیچ کس با تولگا گوموشای» از کانال تلویزیونی آی‌زد تی‌وی پخش شد. در سال ۲۰۱۶ تولگا گوموشای برای عکس‌هایی که خودش می گرفت، پروژه نوشتن داستان‌های کوتاه را راه انداخت و در یک پایگاه اینترنتی در معرض دید عموم گذاشت که توسط هزاران نفری که پیگیر داستان‌های او هستند، خوانده شده است.

ترجمه فارسی «یالچین آبی» با ۱۱۲ صفحه منتشر شده است.

از پونه شاهی مترجم این‌کتاب، همزمان با چاپ ترجمه «یالچین آبی»، مجموعه‌داستان تالیفی «جزیره‌ای به‌نام زن» هم توسط نشر آرادمان منتشر شده که این‌داستان‌ها را شامل می‌شود:

جزیره‌ای به‌نام زن، مرد تعمیرکار، ماجرای خیابان سی‌ونهم، ساموئل، معبدی در مسیر باد، سوت قطار، حسرت، آقای موهیتو خانم کاپوچینو، اینجا مثل خانه نیست، شبی که کتاب شبح اپرا را می‌خواندم اتفاق افتاد، مردی که سر نداشت، صاحبخانه‌ای که مستاجرش را بلعید، دیدگاه مادرم وسط سیب‌زمینی رنده‌شده در مورد نظم نوین اقتصادی، باور نمی‌کنید نه؟ شاید شما هم گرفتارش شده باشید، برای پیدا کردن ما محتویات معده نهنگ‌ها و کوسه‌های شکارشده را چک کنید، سفر با زن موفرفری چاق قد بلند، دنیا روی شاخ گاو می‌چرخد، تسخیر، تو بگو گنجشک‌ها هم عاشق می‌شوند؟ و دره پرستوها.

این‌کتاب نیز با ۱۲۵ صفحه به چاپ رسیده است.