کتاب رنگ‌آمیزی دنیای صوفی منتشر شد

منبع: مهر

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «دنیای صوفی جادویی از فلسفه رنگ‌ها» به‌تازگی با ترجمه و تالیف فاطمه فرقانی توسط انتشارات آرادمان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه کتاب‌های رنگ‌آمیزی این ناشر است که پیش از این، کتاب‌های «نقش بهشت»، «باغ مشاهیر»، «شازده کوچولو»، «باغ ون‌گوگ»، «رویای پاریس و ونیز»، «خواب‌های طلائی»، «دور دنیا در هشتاد روز»، «باران عشق»، «رویای سیمرغ»، «رویای رنگی» و «باغ مونه» در قالب آن منتشر شده اند.

«دنیای صوفی» نام رمان مشهوری از جاستین گَردر است که در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. این رمان فلسفی به‌عبارتی تاریخ فلسفه را با زبانی ساده و قابل فهم و در قالب یک داستان برای مخاطبانش بازگو می‌کند و قصه‌اش درباره دختر نوجوانی از نروژ به نام سوفی آموندسن است که با فیلسوف میان‌سالی به نام آلبرتو ناکس آشنا می‌شود. به این‌ترتیب سوفی با تفکر فلسفی و تاریخ این علم آشنا می‌شود…

فاطمه فرقانی معتقد است این رمان با «شازده کوچولو»‌ که یکی از عناوین کتاب‌های رنگ‌آمیزی آرادمان بر اساس آن منتشر شده، شباهت‌هایی دارد. داستان سوفی از جایی شروع می‌شود که این دختر، نامه‌ها و کارت‌پستال‌هایی را دریافت می‌کند که برای فرد دیگری ارسال شده‌اند. او سپس تعدادی مقاله فلسفی هم دریافت می‌کند که دربردارنده سوالاتی فلسفی هستند. به‌این‌ترتیب بدون این‌که مادرش متوجه شود، شاگرد آن فیلسوف میان‌سال می‌شود.

از جمله مسائلی که رمان مورد اشاره و کتاب رنگ‌آمیزی‌اش به مخاطب یاد می‌دهند، این است که چگونه باید خوب زندگی کرد و خوب زیستن از چه راهی ممکن است؟

فرقانی بر این‌باور است که از طریق رنگ‌آمیزی مفهومی می‌توان ذهن را به سمت رویاها هدایت کرد و زندگی را بهبود بخشید. همچنین رسیدن به رویاها، واقعیتی است که می‌توان آن را به اطرافیان هدیه داد.

این‌کتاب با ۶۰ صفحه مصور، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.