«دوست»

«دوست»؛مهرنوش میری؛آرادمان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
«دوست»
نویسنده: مهرنوش میری
ناشر: آرادمان، چاپ اول ۱۳۹۴
۲۲۴ صفحه، ۱۳۰۰۰ تومانشما می‌توانید کتاب «دوست» را تا یک هفته پس از معرفی با ۱۰ درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهر کتاب آنلاین خرید کنید.

****

دوست (رمان) مهرنوش میری ۱۳۰۰۰ تومانکتاب «دوست» ازجمله داستانهایی است که در ابتدا، انتهای داستان روایت می-شود و بعد با فلاش بک به قبل برمی‌گردد تا ابتدای ماجرا را روایت کند.

روایت این کتاب به دو گونه انجام یافته است؛ به این ترتیب که بخشی که ماجرای داستان را روایت می‌کند و بخشی که درواقع خاطره‌های روزنوشت است و هردو بخش به‌صورت یکی در میان و موازی تا انتهای کتاب پیش می‌رود. راوی در بخش اول، سوم شخص یا دانای کل؛ اما در بخش خاطره‌های روزنوشت، اول شخص است.

تمام شخصیتهای داستان را سه نفر تشکیل می‌دهند: وکیل، موکل، همسر وکیل؛ البته به همسر موکل هم اشاره‌ای شده است؛ اما در طول داستان نقش چندانی از او نمی‌بینیم.

عشق فراموش‌شده‌ی موکل و وکیل تم اصلی داستان را شکل می‌دهد. این دو، پس از سالها دوباره یکدیگر را می‌یابند و عشقی تازه میان آنها پدید می‌آید که در آخر به یک مصیبت می‌انجامد و در این میان قربانی ماجرا، همسر وکیل است.

چنین داستانی برای خوانندگان ناآشنا نیست و شاید بارها و بارها داستانهایی از این دست را خوانده¬ باشند؛ اما همچنان برای خوانندگان این نوع داستانها، جذاب خواهد بود.