در قالب طرح عشق و آینه 4 انجام می‌شود/عیدی کتاب به نفع کودکان معلول البرز

چهارمین دوره طرح عیدی کتاب به نفع کودکان معلول با عنوان «عشق و آینه» برگزار می‌شود.

انتشارات آرادمان اعلام کرده که با حمایت یک حامی خیّر، چهارمین دوره طرح «عشق و آینه» را به نفع کودکان معلول استان البرز برگزار خواهد کرد.
پیش‌تر همین انتشارات با همراهی برخی حامیان خیّر فرهنگی، سه دوره از این طرح را در سه سال گذشته، به نفع کودکان تهران و کرمانشاه (سر پل ذهاب) برگزار کرده بود.
بنا بر اعلام این مرکز نشر، در طرح عشق و آینه چهارم، هر فرد یا نهادی که بیش از 3 نسخه از کتاب «رنگ‌آمیزی شازده کوچولو» (به همراه گزیده داستان دوزبانه فارسی – انگلیسی) را تا سقف حداکثر سیصد نسخه خریداری کند، تمامی مبلغ خریدش به نفع کودکان یک مرکز نگهداری از کودکان معلول در استان البرز، به‌صورت اقلام بهداشتی و غذایی هزینه خواهد شد.

کتاب رنگ‌آمیزی «شازده کوچولو» آرادمان که در 72 صفحه قطع خشتی بزرگ به‌بهای 14 هزار تومان منتشر شده، جمله‌ها و پاراگراف‌های مشهوری از داستان آنتوان دو سنت اگزوپری (نویسنده شارده کوچولو) را نیز به‌صورت دوزبانه‌ی انگلیسی و فارسی در کنار طرح‌ها دارد..
در مقدمه‌ی این کتاب آمده است:
«رنگ‌آمیزی نه‌تنها یک فعالیت مهم آرامش‌بخش و خلاقیت‌ساز برای کودکان و نوجوانان، بلکه برای بزرگسالان هم فرصتی است برای رسیدن به آرامشی مؤثر که به زندگی جلوه بهتری می‌بخشد.
در تفکرات کهن نیز رنگ تسکین‌دهنده است و آرامش‌بخش؛ حال وقتی فرصت رنگ‌آمیزی ده‌ها صفحه طرح‌های استاندارد، هنرمندانه و علمی برای همگان فراهم می‌شود، علاوه بر افزودن رنگ بهتر به زندگی، این فرصت هم فراهم می‌شود که هنرمند درون هر فردی کشف شود…
این شیوه اکنون در جوامع توسعه‌یافته بیش از هر وسیله‌ دیگری توصیه می‌شود؛ زیرا یک رفتار باوقار هنرمندانه را تجویز می‌کند که هدف و دستاورد آن تنها یک فرصت سرگرمی نیست، بلکه وجوهی از انسان معاصر را بیدار و نمایان می‌کند که شاید در لابه‌لای لایه‌های سنگین و ضخیم زندگی پراضطراب ماشینی ما، هیچ‌گاه فرصت بروز نیافته‌اند. ضمن آن‌که با ایجاد فرصت تمرکز، شهروندانِ زندگی پرشتاب و پرتنش امروز را نرم و آرام، به تمرکز و آرامش رهنمون می‌کند.»
آرادمان که ترجمه‌ی جدیدی از داستان «شازده کوچولو» را هم با قلم مهری محمدی مقدم منتشر کرده، از سری کتاب‌های نقاشی آنتی استرس، کتاب‌های «رؤیای رنگی»، «باغ مونه»، «باغ ون‌گوگ»، «باغ مشاهیر»، «خوابهای طلایی»، «نقش بهشت» و «رؤیای پاریس و ونیز» را هم منتشر کرده است.

علاقه‌مندان برای مشارکت در طرح عشق و آینه 4 یا اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن 09122242902 می‌توانند تماس بگیرند.